ورزشکارانی که مدال خود را تقدیم رهبری کردند

misaqh.ir

جمعی از ورزشکاران ارادت خود را به آقا و ولایت نشان می دهند.

 

بهداد سلیمی و انگشتر رهبری
در دیدار جمعی از پیشکسوتان، قهرمانان و مدال‌آوران رشته‌های ورزشی در مسابقات جهانی و بازی‌های المپیک  و پارالمپیک 2012 با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، بهداد سلیمی درخواست کرد تا انگشتر ایشان را به یادگار داشته باشد که در پاسخ به این تقاضا نیز رهبر معظم انقلاب انگشتری خود را به قهرمان وزنه‌برداری المپیک 2012 لندن اهدا کردند. سلیمی در این خصوص اظهارداشت:« دوست داشتم هدیه‌ای از ایشان داشته باشم که همیشه همراهم باشد. در شرایطی که در ملاقات با رهبر همه در پی چفیه ایشان بودند از رهبر عزیز درخواست انگشترشان را کردم که لطفشان شامل حالم شد. البته رهبر معظم انقلاب با پیامشان در المپیک هدیه بزرگی به ما داده بودند.»

  اهدای خوشرنگترین مدال به رهبر انقلاب
امیر مهدی زاده، یکی از ورزشکاران موفق کشورمان در رشته کاراته است که مدال طلای جهانی را در کارنامه خود دارد.وی پس از کسب مدال طلای بیست و یکمین دوره مسابقات کاراته قهرمانی جهان در پاریس فرانسه مدال خود را به رهبر معظم انقلاب تقدیم کرد.کاراته‌کای با اخلاق تیم ملی ایران پیش از اعزام به رقابت‌های جهانی در پاریس تصمیم گرفته بود در صورتی که بتواند پس از سالها تلاش و زحمت به نشان طلای جهان دست پیدا کند خوشرنگترین مدال این مسابقات را تقدیم رهبر معظم انقلاب نماید.مهدی زاده همچنین در بازی های آسیایی 2014 اینچئون مقتدرانه حریفان را زا پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا شد.

 مریم هاشمی و اهدای دو مدال به رهبری
مریم هاشمی، قهرمان وزن 65 کیلوگرم تیم ملی ووشو یکی از ورزشکارانی است که همواره زیر سایه ولایت گام برداشته و از بانوان موفق در عرصه ورزش محسوب می‌شود. وی نخستین مدال خود را در سفر مقام عظمای ولایت به استان کرمانشاه که در مهر ماه سال 1390صورت گرفت، به ایشان تقدیم کرد.وی پس از پایان مسابقات جهانی گفته بود:« به عنوان یک سرباز ایرانی هر زمانی که در رقابت‌های بین‌المللی مقام اول را کسب کنم آن را دوباره به مقام معظم رهبری تقدیم می‌کنم.»وی پس از کسب دومین مدال طلای خود در مسابقات جهانی مالزی در دیدار با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی برای دومین بار مدال طلای خود را به ایشان تقدیم کرد و ثابت کرد در راستای پاسداری و صیانت از ارزش‌ها و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی که میراث گران‌بهای امام خمینی (ره) است، پیشگام می‌باشد. این بانوی ورزشکار تا کنون 3 بار در محضر رهبر معظم انقلال حاضر شده که نخستین بار به سفر استانی رهبر انقلاب به کرمانشاه بر می‌گردد. دومین دیدار به دعوت رهبری از  مدال‌آوران المپیکی باز می‌گردد و بار سوم پس از کسب مدال طلای مسابقات جهانی مالزی به خدمت ایشان ‌رسید.

  تصویر رهبر انقلاب روی سکو
سمیه حیدری، بانوی جودوکار کشورمان در رقابتهای کوراش قهرمانی جهان در سال 2012 موفق به کسب مدال برنز شد و بر سکوی سوم ایستاد.حیدری بعد از کسب مدال برنز با چادر و در حالی که تمثالی از مقام معظم رهبری در دست داشت به روی سکوی سوم جهان ایستاد و جایزه خود را دريافت کرد.حفظ حجاب اسلامی توسط این بانوی ورزشکار مورد خشنودی رهبر انقلاب قرار گرفت و نماینده ایشان از سمیه حیدری، جودوکار زن هیات جودو استان تهران به مناسبت نایب قهرمانی در مسابقات کوراش آسیا و حفظ حجاب اسلامی و پاسداری از کرامت زن در نظام مقدس جمهوری اسلامی، تقدیر كرد.حیدری در پاسخ به تقدیر رهبر انقلاب بیان کرد:« باورم نمی‌شود که از من اینگونه تقدیر شده، هر چیزی که از دفتر حضرت آقا می‌شنوم، حس عجیبی به من دست می‌دهد. باید سجده شکر به جا بیاورم. واقعا نمی‌دانم باید چه بگویم. زبانم از گفتن آنچه که باید بگویم، قاصر است.»

 تقدیم مدال دوچرخه‌سوارهمدانی
روزی که آحاد مردم همدان به دیدار نائب امام زمان و یار مهربان خود رفتند تا بار دیگر با رهبر معظم انقلاب تجدید میثاق نمایند، حسن دائمی دوچرخه‌سوار پیشکسوت همدانی معروف به مرد جاده‌های ایران مدال طلای خود را به ایشان تقدیم کرد.وی گفت:« این مدال را زمانی که به فاو عراق سفر کرده بودم دریافت کردم و آن مدال از جنس طلا بود و امیدوارم توانسته باشم مایه خوشنودی رهبر عزیز انقلاب را فراهم کرده باشم.»

 تقدیم مدال فرزند شهید به رهبری
فالح ناصری پوران، ورزشکار گناوه‌ای، مدال طلای خود را که در مسابقات بین المللی جایزه بزرگ دوومیدانی نابینایان و کم بینایان کشور چین کسب کرده است به رهبرمعظم انقلاب اهدا کرد. وی در جریان مسابقات اعلام کرده بود که  در صورت کسب مدال طلا به عنوان یکی از فرزندان شهدا مدال خود را به پدر فرزندان شهید تقدیم می‌کنم.
فتح الله فریدی وثوق جودوکار کشورمان پس از کسب مدال برنز جهانی در رشته کاتا در سال ۲۰۱۲ ، مدال خود را به رهبر معظم انقلاب تقدیم کرد.وی در دیدار بسیجیان با رهبری به عنوان به عنوان نماینده بسیج ورزشکاران شهرستان بهار در محضر رهبر معظم انقلاب حضور یافت و شخصا مدال خود را خدمت ایشان تقدیم کرد.البته اهدای مدال ورزشکاران به مقام معظم رهبری به این چند ورزشکار خلاصه نمی‌شود و ورزشکاران ما همواره ثابت کرده‌اند که جز مسیر ولایت مداری، اخلاق و معنویت، مسیر دیگری را در پیش نگرفته‌اند.

 

منبع : اکثر مطالب سایت حمایت

چاپ